Uzdrowisko Solec-Zdrój Spółka z o.o. to niewielkie, zaciszne i bardzo spokojne uzdrowisko, oddalone od ośrodków przemysłowych i otoczone licznymi lasmi, dlatego też cieszy się dużym uznaniem wśród Kuracjuszy z całej Polski i z zagranicy. Obiekty Uzdrowiska zlokalizowane są w pięknym Parku Zdrojowym, do którego przylega kompleks lasu sosnowego i miejscowy zalew wodny. Wspaniały, z unikalnym drzewostanem park i malowniczo wkomponowana w jego pejzaż rzeka Rzoska tworzą wspaniałe miejsce do leczenia i wypoczynku. Wszystkie te elementy sprawiają, że Uzdrowisko w Solcu-Zdroju stanowi ekologiczną oazę, pełną spokoju, czystego powietrza i ciszy, zakłócanej jedynie śpiewem ptaków. Najcenniejszym bogactwem naturalnym Uzdrowiska Solec-Zdrój Sp. z o.o. i podstawą kuracji są pozyskiwane tutaj wody lecznicze. Solecka siarka jest najsilniejszą dostępną wodą leczniczą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie. Taką renomę zawdzięcza nie tylko stężeniu jonów siarczkowych, wynoszącym 103 mg/litr, ale także wysokiej mineralizacji. Posiada ona wysoką wartość leczniczą, szczególnie w schorzeniach narządu ruchu, schorzeniach reumatycznych oraz ortopedyczno-urazowych.

Uzdrowisko Solec-Zdrój to ponad 170 lat tradycji leczenia uzdrowiskowego, obecnie kontynuatorem tej tradycji jest prywatna firma – Uzdrowisko Solec-Zdrój Spółka z o.o. należąca do rodziny Daniewskich i rodziny Dzianottów. Od 1837 roku skutecznie leczone są tu: reumatoidalne zapalenia stawów, zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa, gościec tkanek miękkich, zapalenia korzonków nerwowych, stany pourazowe, dyskopatie, nerwobóle, choroby skóry, choroby układu krążenia i układu oddechowego, nerwice, zatrucia metalami ciężkimi oraz osteoporoza.

Uzdrowisko Solec-Zdrój Spółka z o.o. to jedyne w Polsce prywatne Uzdrowisko, które posiada bardzo bogatą historię i wspaniałe tradycje. Dogodne położenie w niezwykle malowniczej okolicy, a przede wszystkim niepowtarzalne właściwości lecznicze miejscowych wód sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do kuracji i relaksu.

Kategorie
  • Brak kategorii